Yapı malzemeleri sektörünün Antalya’daki öncü firması Asacarlar, yaklaşık 25 bayisi ile Akgün Seramik Akdeniz-Ege Bölge Müdürü İsmail Alpay Tokaç  öncülüğünde Eskişehir çevresindeki Akgün Seramik üretim tesislerini gezdi. 10-11-12 Eylül tarihlerinde bayileri icin gerçekleştirdiği 3 günlük fabrika gezisi süresince; Akgün şirketler grubuna bağlı,

Gediz Fabrikası,Akgün Toprak Fabrikası ,Veli Akgün Fabrikası,Pazaryeri ( granit) Fabrikası, Sakarya vitrifiye (Durabagno) Fabrikası ve Adapazarı Mobilya fabrikalarının üretim bölümlerini gezerek inceleme fırsatı buldular. Akgün Seramik Genel Müdürü Şerafettin Aşık, seramik üretim aşamalarını Asacarlar bayilerine anlattı.

Akgün Seramik Genel Koordinatörü Necmettin Arman ise bayii talepleriyle ilgili bilgiler alırken, Arge bölümünde yeni ürünler tanıtıldı.

Asacarlar Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Acar geziye katılan bayilere teşekkür ederek bu sekilde yurtiçi ve yurt dışı gezilerin devam edeceğini belirtti.

Akgün hakkında;

2001 yılında Bilecik Pazaryeri İlçesinde işletmeye alınan  Granit Seramik fabrikası, 480.000 m² ‘lik bir arazide 55.000 m² kapalı alan üzerinde  "DURATILES" tescilli markası ile Granit seramik karo ve merdiven basamağı, süpürgelik, fileli dekor - bordür gibi aksesuarlar da üreten sektörde en genç üretici firmalardan biridir.

Eskişehir, İnönü İlçesi  Kümbet Mevkii’nde, 150.000 m²’lik bir arazide 23.000 m² kapalı alan üzerine kurulan Seramik Fabrikası, işletmeye 2009 yılı itibariyle başlayan Türkiye’nin en genç ve modern seramik fabrikasıdır.

2010 yılı Haziran ayında Akgün Group bünyesine  yeni bir seramik fabrikası olarak katılan tesisler, Kütahya Gediz Organize Sanayi Bölgesinde yer almaktadır. Bu fabrika 14.000 m² kapalı alanda 125.000 m² bir sahada Haziran ayında üretime başlamıştır. Duratiles markasıyla yüksek standartlarda imalat yapılmaktadır.⁠⁠⁠⁠