Kurulduğu

1996 yılınd“Şanlıurfa’da Tarih Yeniden Canlanıyor Projesi” kapsamında Karacadağ Kalkınma Ajansı, kamu/özel sektör kurum temsilcileri ve Proje Ekibi 17 Ağustos tarihinde Antalya Tanıtım Vakfı’na ziyarette bulundular.

Ziyaretleri esnasında ATAV Başkanı Nizamettin Şen’in yanısıra Başkan Yardımcısı Yeliz Gül Ege, Yönetim kurulu üyelerinden Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı İbrahim Evrim ile Cornelia Otelleri Genel Müdürü Zafer Alkaya da toplantıya iştirak ettiler.

an bu zamana kadar Antalya ve ilçelerine ait gizli kalmış veya unutulmaya yüz tutmuş sosyo - kültürel, tarihi, gastronomi ve doğal zenginlikleri gün ışığına çıkarmak için çalışmalar yürüten Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) son olarak Karacadağ Kalkınma Ajansı’nı ağırladı.

 ATAV Başkanı Nizamettin Şen ATAV’ın kuruluşundan bu yana amaçlarından, faaliyetlerinden, projelerinden,etkinliklerinden ve Antalya Tanıtımına yönelik çalışmalarında izledikleri strateji ve politikalardan bahsedilen bir sunum yaptı.

Ayrıca Nizamettin Şen, Turizm uygulamalarının geliştirilmesinde izlenilen Politikanın, Planlamanın, Destinasyon Yönetiminin, Markalaşmanın ve Pazarlama Operasyonlarının önemini vurgulayarak bunların ancak sürdürülebilir, yaygın ve etkin olmaları durumunda fark yaratacağını ve fırsatların verimli bir şekilde kullanılabileceğini ve üzerinde çalışılan Destinasyonun bilinirliği ve tanıtımına katkı sağlayabileceğini altını çizerek ifade etti. ATAV bünyesinde kurulmuş olan Antalya Kongre Bürosunun turizmin çeşitlemesinde oynadığı rolün önem ve etkinliğine de değindi.

ATAV Başkan Yardımcısı Yeliz Gül Ege ise ATAV bünyesinde bulunan Antalya Kadın Müzesinin  kuruluş ve etkinliklerinden bahsederken bölgeninin tanıtımında insan faktörünün özellikle kadın olgusunun ne kadar etkili olduğunun önemini vurguladı.

Bu projeyle birlikte ATAV Başkanı Nizametin Şen ve Yönetim Kurulu üyeleri Antalya'nın tanıtımına yönelik tecrübe ve deneyimlerini paylaştığı Karacadağ Kalkınma Ajansına yürüttükleri projede başarılar dileyip, her zaman yardım ve destekleri ile yanlarında olacaklarını ve Şanlıurfa’nın Turizm Destinasyonu olarak bölgesel rekabetçiliğini geliştirmesinden ve öncelikle tercih edilen noktalardan biri olmasından memnuniyet duyacaklarını da dile getirdiler.