Beşir Derneği Antalya ‘Paylaşma Noktası’ açılış törenine Beşir Derneği Genel Başkanı Cevdet Şanlı, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mesut Kocagöz, Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, SGK İl Müdürü Nejat Deniz, Antalya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Çalışkan, Beşir Derneği Antalya Temsilcisi Tevfik Doğan, TÜMSİAD İl Başkanı Hüseyin Demirezen, Sivil Düşünce Platformu Başkanı Hidayet Gültekin ve Üye Mustafa Ateş katıldı.

“PAYLAŞTIKÇA SIKINTILAR AZALIR”

En sevdiğimiz uğraşlardan biri paylaşmak olmalıdır diyen Beşir Derneği Antalya Temsilcisi Tevfik Doğan, “Paylaşmak o kadar güzel bir eylemdir ki paylaşılınca her şey güzelleşir. Sahip olduğunuz bir yiyecek de olsa bir duygu da düşünce de olsa paylaşılmalıdır. Mutluluk paylaşınca artar, acılar azalır. Bir ihtiyaç sahibi, bir yetimle paylaştık mı o sırtımızdaki yük gibi olan duygular hafifler, karşımızdakine mutlu etmiş oluruz. Sözlerimiz davranışlarımızı, davranışlarımız fikirlerimizi, fikirlerimiz hayatımızı etkiler. Olumlu düşünmenin yolu olumlu konuşmakla başlar”  diye konuştu.

İHTİYAC SAHİPLERİNE ÜCRETSİZ ALIŞVERİŞ

Paylaşım Noktalarında gıdadan elbiseye, temizlik ürünlerinden mutfak ihtiyaçlarına kadar geniş bir alanda yardım yapılıyor. Derneğe yapılan başvurular neticesinde, gerekli inceleme yapıldıktan sonra belirlenen ailelere aylık kartlar verip Paylaşım Noktalarından ihtiyaçları oranınca ücretsiz alışveriş yapabilmeleri imkânı sağlanıyor. Beşir Derneği Antalya Paylaşım Noktası, tüm ihtiyaç sahibi ve dar gelirli ailelerin hizmetinde.