Antalya’da özellikle vatandaşı bilgilendirme, doğru yatırıma yönlendirme ve güven noktasında eksiklikler olduğunu, yatırımcının kafasının karışık olduğunu da söyleyen MEDU Gayrimenkul Yatırım Danışmanı Duran Celbiş; emlak piyasasındaki bilgi kirliliğinin giderilmesi için herkese büyük görevler düştüğünü söyledi. FİYATLAR İSTİKRARSIZ…

Kent merkezinde yapılaşmanın doruk noktaya geldiğini, yeni yerleşim alanlarındaki fiyatların da “istikrarsız” bir grafik izlediğini vurgulayan Celbiş; özetle şu görüşlere yer verdi : “Aksu, Döşemealtı gibi ilçelerimiz kent merkezine yakınlığı ve özellikle de gelişime, değişime açık bölgeler olması nedeniyle başta yatırımcılar olmak üzere küçük tasarruf sahibi vatandaşların ilgi alanı olmaya devam ediyor. Bu bölgelerimizde de ihtilaflı alanlar ile cazibe merkezi olabilecek bölgeler için doğru bilgilendirmeye ve yönlendirmeye gereksinim var. 19 ilçemizde de aslında bu ayrıntı önemli. EXPO 2016 organizasyonu nedeniyle yaklaşık 2 yıldır tüm gözler Aksu’ya çevrilmiş durumda. Vatandaşlarımızın doğru yatırım noktasında doğru bilgilendirilmeli.”

“TARIM VE TURİZM BİRLİKTE GELİŞMELİ”

EXPO 2016 Fuarı’nın Antalya için ve özellikle tarım sektörü için çok önemli bir fırsat olduğunu da yineleyen MEDU Gayrimenkul Yatırım Danışmanı Duran Celbiş; “Tarımı korumadan, turizmi geliştiremeyiz. Doğru planlama, doğru bilgilendirme ile kent estetiğine doğru dokunuşlar katabiliriz. Bunun için planlamada doğal doku önceliği korunmalı” şeklinde konuştu.

ÖZEL HABER : ÖMER ALİ YETGİN