Konyaaltı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin esnaf ve sanatkârlar arasındaki birlik beraberliği sağlamak amacıyla geleneksel olarak düzenlediği iftar yemeği Pınarbaşı Kapalı Pazar Yerinde gerçekleşti. Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı iftar programı eğitim, siyaset ve esnaf camiasını buluşturdu.

 

İftar yemeğine Konyaaltı Kaymakamı İbrahim Keklik, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mesut Kocagöz, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Birol Ekici, Konyaaltı Belediyesi Başkan Vekili Edip Kemal Bahadır, Antalya İl Emniyet Müdürü Cemil Tombul, AK Parti Konyaaltı İlçe Başkanı Mehmet Rıfat Durukan, Konyaaltı İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdem Kaya, Konyaaltı İlçe Müftüsü Ziya Ersin, Kepez İlçe Tapu Müdürü Nazım Ergün, Halk Bankası Konyaaltı Şubesi Müdürü Ergül Özaltun, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Göller Bölge Birliği Başkanı Ahmet Tural, çok sayıda kooperatif başkanı ve oda başkanı katıldı. 

 

Birlik beraberlik mesajları verilen gece de Konyaaltı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Durali Kolpak ve yönetim kurulu üyeleri davetlilerle tek tek ilgilendi. İftar programında konuşan Başkan Kolpak, “ 1999 yılından bu yana Konyaaltı Esnaf Kefalet Kooperatifi olarak esnaf ve sanatkarımzla beraber olmaya, sizlere destek olmaya çalıştık. bizim anlayışımıza göre esnaf ve sanatkâr bu toplumun omurgasını oluşturan bir yapıdır. esnaf ve sanatkâr demek; birlik, beraberlik ve kardeşlik demektir. Rahmeti, bereketi bol olan bir aydayız. İnşallah bu ayın rahmet ve bereketi esnafımızın üzerine de olur. Esnaf ve sanatkârımızın kazançlarının artmasına vesile olur. Davetimize icabet ederek bizleri onurlandıran bütün misafirlerimize sonsuz saygı ve şükranlarımızı sunuyorum” dedi. Davetlilerin büyük beğenisini toplayan sema gösterilerin yapıldığı iftar programı okunan yemek duası ile sona erdi.