İbradı Belediye Başkanı Av. Serkan Küçükkuru’nun hazır bulunduğu etkinliğe ARTOROS sanatçılarının yanısıra çok sayıda vatandaş katıldı. Festivale katılan sanatçılar ile emeği geçenler  burada ortak bir tablo yaparak tablonun arkasını günün hatırası olarak imzaladılar.

ARTOROS’a katılan Fotoğraf sanatçılarının etkinlik boyunca çektikleri bir Fotoğraf sunumunun da yapıldığı resepsiyonda piyano ve gitar dinletisi yapıldı. ARTOROS sanatçılarının festival boyunca ürettikleri sanat eserlerinin sergilendiği törende EXPO 2016 Genel Sekreter Yardımcısı Zehra Aşçı sanatçıların demir kullanarak yorumladığı temsili bir anahtarı ‘Sanatın Anahtarı’ olarak İbradı Belediye Başkanı Av Serkan Küçükkuru’ya verdi. ARTOROS’a katılan tüm sanatçılara teşekkür belgesinin verildiği etkinlikte ayrıca İbradı Belediye Başkanı Av Serkan Küçükkuru’u Festivale  katkılarından ve yoğun emeklerinden dolayı Ressam Gülsen Zengin, Expo2016 Sanatçısı Şule Özkan, Fotoğraf Sanatçısı Neslihan Yazıcılar ile Cenan Uyanusta’ya birer plaket verdi.

Törende bir  konuşma yaparak katılımcı sanatçılara teşekkür eden İbradı Belediye Başkanı Av. Serkan Küçükkuru İbradı’da son aylarda yaşanan değişimin Kültür-Sanat faliyetleri ile doruğa çıktığına dikkat çekerek ‘ARTOROS ile sanat Toroslar’da halkla buluştu. Sanat sokaklarda festival alanlarındaki etkinliklerde halkla iç içe girdi. Sayenizde tüm sokaklarımızda  buram buram sanat koktu.  Biz her zaman sanat ve sanatçımızın yanında olacağız. Bu etkinliğimizde her yıl gelenekselleşerek devam edecek’ dedi.  Bir başka  büyük etkinlik olan Altınbeşik Üzüm Turizm ve Kültür Festivali’nin de 5-7 Eylül tarihleri arasında gene İbradı’da yapılacağına hatırlatan  Küçükkuru ‘Bu Festivalimize de tüm vatandaşlarımız davetlidir. Bu yıl İbradı sanatla iç içe olacak’ dedi.

10 ülkeden 150 sanatçının katılımıyla gerçekleştirilen Sanat Çalıştayı ve Festivalinde İbradı sokakları adeta bir sokak galerisine dönüştü. Bu yıl ilki düzenlenen Çalıştay’da katılımcı sanatçılar  anıt ağaç ‘Arapastık Kestanesi’ ,Yörük Ali Konağı, Muammer Aksoy Kültür Evi, Ürünlü ve Ormana  sokakları başta olmak üzere pek çok ayrı mekana kurdukları Atölyelerde resimden müziğe heykelden, el sanatlarına pek çok sanat dalında Workshop grupları oluşturarak sanatlarını halkla bütünleştirdiler.Her gece bir mahallede etkinlik etkinlik ve dinleti düzenlenen Artoros’un ürünlü etkinliğine yol öykücüsü Tayfun Talipoğlu katıldı. Expo 2016 etkinlik günü çerçevesinde ise Ormana mahallesinde çocuklar ve sanatçılar birlikte resim yaptı.