~~Kur’an Kerim okunmasıyla başlayan etkinlikte derneğe ilk kez gelen Konyalılar da vardı. Yoğun katılımla gerçekleşen etkinliğin şubat ayındaki konuğu Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek oldu. Her ayın son Cumartesi günü gerçekleşen çorba günü etkinliğine katılan konuklar, bamya çorbası eşliğinde Antalya ve Konya hakkında sohbet etme fırsatı bulurken, Dernek Başkanı Hasan Hüseyin Cengiz dernek çalışmaları hakkında konukları bilgilendirdi.
KİMSEYE KIRGINLIK YOK
Her etkinlikte değerli bir misafiri konut ettiklerini söyleyen Dernek Başkanı Hasan Hüseyin Cengiz, konuk olarak katılan Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e ve davete gelen Konyalılara teşekkür etti. Dernek Başkanı Cengiz’in ardından konuşan Belediye Başkanı Böcek, şunları kaydetti: “Tüm şehitleri rahmetle anıyorum. Her kesin doğduğu yer çok kıymetlidir. Sizler de değerli Antalya’mıza çeşitli nedenlerle Konya’dan kopup geldiniz. 1994 yılından beri Antalya’da başkanlık yapıyorum. Derneğimiz de o zaman kuruldu ve o zamandan beri sizlerle birlikte yürüyoruz. Antalya’da 5 yıl anavatan parti merkez ilçe başkanlığı yaptım. İlk dönem Anavatan Partisinden belediye başkanıydım. Daha sonra parti barajı geçemeyince CHP’ye katıldım. 4 dönemdir belediye başkanıyım. Bizi seven sayan herkese teşekkür etmişimdir. Hiç kimseye kırgınlığımız olmadı. Bu siyasi bir yarıştır. Türkiye de böyle olmalıdır. Önümüzde bir referandum var. Benim Antalyalı ve Konyalı hemşerilerim ister hayır der ister evet der. Ama biz herkese saygı duyarız.”
BÜYÜKŞEHİR SORUMLULARINA İLETECEK
Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı hakkında sorulan soru üzerine her yerde hizmet etmeye hazır olduğunu ve bu konu için daha zaman olduğunu dile getiren Böcek, ‘Konyalıların isminin verileceği bir proje var mı?’ sorusu üzerine şu cevabı verdi: “Geçen ay ihalesini yaptığımız 21 milyon 600 bine mal olacak Antalya’nın en büyük kongre merkezini yapıyoruz. Her zaman bütün etkinliklerinizde emrinizde olacağız o salonumuzla. Mevlana Parkımızın da çok yakınında. Ayrıca başka projeleriniz de varsa onları da kabul ederiz.” Konyaaltı’na bağlı Hurma Mahallesinde ikamet eden Nebahat Topal’ın Boğa Çayı Caddesindeki anayolun bozuk olmasıyla ilgili yardım istemesi üzerine Muhittin Böcek, “Burası Konyaaltı Belediyemiz tarafından yapılmasına rağmen burayı Karayolları, Büyükşehir Belediyemize vermiştir. Siyasi anlamda herhangi bir şey söylemek istemem. Ama bu sorunu Büyükşehir sorumlularına ileteceğim” diye konuştu. Antalya Konyalılar Derneği Başkanı Hasan Hüseyin Cengiz, son olarak 25 Mart’taki etkinliğe bir sorun olmadığı takdirde Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in katılacağını söyledi. Etkinlik sonunda Dernek Başkanı Cengiz Başkan Böcek’e plaket takdim etti ve Orman Bölge Müdürlüğünden gelen Selvi fidanları da konuklara dağıtıldı.