Belediye Başkanı Halil Şahin, pazarın hem esnafa hem de ilçe halkına hayırlı olmasını dilerken, Oda Başkanı İsmail Öz de pazara çok emek verdiklerini açıkladı.

Aksu Belediyesi toplantı salonunda yapılan kura çekimine Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, Başkan Yardımcısı Yusuf Koçyiğit, meclis Üyesi Nedim Darıcı, gözlemci olarak Semt Pazarcılar Odası Başkanı İsmail Öz de katıldı.

Belediye olarak kendi imkanları ile kapalı pazarlar yaptıklarını, Macun’da ise Pazarcılar Odası’nın talebi üzerine pazarı odaya yaptırdıklarını ifade eden Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, “Pazarımız inşallah herkese hayırlı olur. Biz belediye olarak pazarın yapılmasında elimizden gelen desteği sağladık, bundan sonra da üzerimize düşen bir iş olursa her zaman yanınızdayız. Aksu’muza yakışır, güzel bir pazar olacağından eminim. Umarım vatandaşımız da esnafımız da memnun kalır.” dedi.

Semt Pazarcılar Odası Başkanı İsmail Öz de esnafın sayesinde mülkiyet sorununu çözdüklerini dile getirerek, Antalya’nın en güzel yerlerinden birinde bu pazarın yapıldığını kaydederek, pazarın yapımına çok emek verdiklerini, herkese hayırlı olmasını diledi.

Kura çekimi noter huzurunda ve Semt Pazarcılar Odasının gözlemciliğinde yapılırken, kuraya katılamayan esnafların haklarının korunacağı ifade edildi.