Tükçe üst yazı eşliğinde Rusça seslendirilecek olan ve dekoru Gürcan Kubilay, kostümü Gizem Betil, ışık tasarımı Mustafa Eski, projeksiyon tasarımı ise Zekiye Şimşek ve Sinan Atay tarafından hazırlanan eserin koro şefi Mahir Seyrek.

 

Çaykovski’nin bestelediği son opera

 

Çaykovski’nin bestelediği son opera olan “Yolanta”nın librettosu bestecinin kardeşi Modest Çaykovski’ye ait. Napoli Kralı Réne’nin genç ve gözleri görmeyen kızı Yolanta’nın hikayesini konu alan eserde Yolanta ve sevgilisinin düeti dünya opera repertuvarının en lirik ve etkili parçalarının arasında yer alıyor.

 

Orijinali 1 perde olan fakat Antalya Devlet Opera ve Balesi tarafından 2 perde olarak sahnelenen eserde “Yolanta” rolünü Nurdan Küçükekmekçi, “Vaudémount” rolünü Göksay Yaran, “Réne” rolünü Tuncay Kurtoğlu, “Robert” rolünü Onur Alpaslan, “İbn-Hakia” rolünü Melih Tepretmez, “Bertrand” rolünü Emre Akyurt, “Alméric” rolünü Atay Ergezen, “Marta” rolünü Gülçin Gültekin, “Brigitta” rolünü Sinem Seçil Baddal ve “Laura” rolünü Pınar Tekol canlandıracak.

Eserin biletleri 20 TL ve 30 TL olup Haşim İşcan Kültür Merkezi’ndeki opera gişelerinden ve www.biletiva.com internet adresinden temin edilebilir.