Emekli Antalya Vali Yardımcısı Turan Eren’in başkanı olduğu Pal City Konakları Kooperatifi’nin, Antalya’nın Döşemealtı Villalar bölgesinde dev lüks yaşam konsepti projesi olarak projelendirdiği Pal City Vali Konakları, sakinlerine vaat ettiği lüks yaşam alanının yanında projenin güvenilirliği ve şeffaflığı noktasında da son derece iddialı.

Kooperatif yönetiminde önemli isimler

Yönetim kurulu başkanlığını Turan Eren’in yaptığı Pal City Vali Konakları’nın yönetim kurulunda ise Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden, Antalya Valiliği’nden ve bazı bakanlıklardan önemli bürokratlar yer alıyor. Kooperatif üyeleri arasında ise çok sayıda milletvekili, bakan ve iş adamı yer alıyor.   

Sağlıklı sistem, sağlıklı inşaat

Türkiye’de kooperatiflerin zaman zaman ev sahibi olmak isteyen vatandaşları mağdur ettiği gerçeğinin farkında olduklarını ve birçok kişinin kooperatiflere karşı haklı bir ön yargısının olduğunu dile getiren Pal City Konakları Kooperatifi Başkanı Emekli Vali Yardımcısı Turan Eren, kendilerine güvenen insanların güvenlerini boşa çıkarmamak için ellerinden geleni yaptıklarının altını çizerek, “Bize güvenen ve parasını getirip kooperatifimize yatıran insanların güvenini boşa çıkarmamak için teknolojiyi de kullanıyoruz. Sistemi şeffaf,  inşaatı güvenli yapıyoruz” dedi.

Her şeyiyle şeffaf kooperatif

İddialı ve farklı bir kooperatif olduklarını aktaran Eren, “Sadece hesaplarımızla değil, aynı zamanda yapımızla da, her şeyimizle şeffaf olan bir kooperatifiz. Onun için ‘iddialıyız’, onun için ‘farklıyız’ diyoruz. Kalite ve şeffaflığın yanı sıra, çalışanlarına da değer veren, onları koruyan kollayan, ödemesini zamanında yapan bir kooperatifiz. Müteahhidimiz gününde, saatinde çalışanların paralarını öder ve emek verenlerin hepsi sigortalıdır. Yani biz çağdaş, modern bir ülkenin kooperatif formatı içinde; son derece şeffaf, güvenilir, kaliteli hizmet üreten bir kurumuz” diye konuştu.

24 saat canlı yayın

İlk projede uygulanan ve ikinci projede de temel atıldıktan sonra uygulanmaya başlanacak olan, inşaat alanının 24 saat kameralarla canlı olarak izlenmesi uygulamasına da değinen emekli Vali Yardımcısı Turan Eren, “Bizim birçok üyemiz dışarıda. Kameraları koyduğunuzda onlar, 24 saat inşaatı izleme fırsatı buluyor. Bunun yanında inşaat alanında sinek uçsa bile kameralar ışıklandırma sayesinde hepsini tespit ediyor. Şantiye güvenliğine büyük önem veriyor ve tüm tedbirleri alıyoruz. İnşaat alanına paratoneri koyduğunuz zaman çalışan insanların da sağlığına önem veriyorsunuz, yıldırıma karşı koruyorsunuz demektir. Aydınlatma yaptığınız zaman o bölgedeki malzemenizi korumanın yanında güven sağlıyorsunuz demektir” ifadelerini kullandı.