TÜYAP Antalya iki büyük fuar ile kapılarını ziyaretçilerine ve katılımcılarına açmaya hazırlanıyor. TÜYAP Antalya olarak ilk kez düzenlenecek olan Boat Antalya ve Otoshow Fuarları, deniz ve otomobil sektörüne hareketlilik katmayı amaçlıyor. 13-18 Mart 2018 tarihlerinde düzenlenecek olan Fuarlar, otomobil ve boat sektörünü bir araya getirecek.  Antalya Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Boat Antalya Fuarı, motorlu-motorsuz yelkenli tekneleri ve su sporları ile ilgili tüm ekipmanları ziyaretçilerin beğenisine sunacak. Otoshow Fuarı ise kendi segmentinin lider otomobil firmalarını ziyaretçileri ile buluşturacak.

 

Turizmin Başkenti Antalya’da düzenlenecek olan Boat Antalya ve Otoshow Fuarlarının bölge avantajına da değinen Alagöz, “Antalya, 640 kilometrelik uzunluğa sahip sahil şeridiyle Türkiye'nin denize en fazla kıyısı olan kenti olmasının yanı sıra yurt dışından direk uçuşların olduğu Uluslararası Havalimanı’na da sahip. Denize bu kadar uzun kıyısı olan bir şehrimizde tekne ve su sporları fuarı yapmak hem katılımcılarımızı hem ziyaretçilerimizi hem de bizleri oldukça heyecanlandırıyor. Kente ve bölgeye önemli katkılarının olacağına inandığımız Fuarlarımızın, şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum. Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız Fuarlarımızın emeğinin karşılığını da hem katılımcılarımızın hem de ziyaretçilerimizin memnuniyeti ile almayı arzu ediyoruz” dedi.

 

Antalya Fuarları ile bölgeye canlılık kazandıracağız

 

Fuarları ziyaret eden ziyaretçilerin motorlu ve motorsuz teknelerin yanı sıra balık av ve malzemeleri, dalış malzemeleri,  su sporları aksesuar ve ekipmanları, jetski, dıştan takma motorlar, kamp malzemeleri, fonksiyonel doğa giysileri, dağcılık malzemeleri, termal giysiler, kano, kayık, şişme botlar, sörf, su kayağı, rafting malzemeleri gibi ihtiyaçları olan her türlü malzeme, ekipman ve aksesuarı tek bir çatı altında bulabileceklerini belirten Alagöz, “TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. olarak bölgede düzenleyeceğimiz fuarlarımız ile ülke ekonomisine, bölge fuarcılığına ve ülkelerarası ticaretin gelişmesine önemli katkılar sağlayacağımıza inanıyoruz. 2018 yılında TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.ş olarak Antalya Fuar ve Kongre Merkezi’nde fuarlar düzenlemeye başlayacağız. 2018 yılı içinde otomobil, boat, mobilya-dekorasyon ve tarım gibi pek çok alanda düzenleneceğimiz fuarlar bölgeye fuarcılık anlamında da önemli bir canlılık kazandıracak” dedi.

Alagöz, Boat Fuarı ile Antalya’yı uluslararası seviyeye taşıma hedefinde olduklarını da sözlerine ekledi.

 

Antalya Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan Otoshow ve Boat Antalya Fuarları, 13-17 Mart 2018 tarihinde 10.00-19.00 saatleri arasında 18 Mart 2018 tarihinde ise 10.00-18.00 arasında ziyaretçilerini ağırlayacak.