haberlikya @ gmail.com

Yediden yetmiş yediye herkes hafta sonu oynanan Antalyaspor maçında takımını desteklemek için Antalya Arena’ya akın etti.


Futbolu seven, sevmeyen genç yaşlı, kadın erkek ve özellikle çocuklar küçük yaşta böylesine bir atmosferde ilk kez bulunmanın heyecanıyla takımını destekledi.


Antalya Arena tarihinde ilk kez bu kadar kişiye dolu dolu ev sahipliği yaptı. Hafta sonu tribünlerin hınca hınç dolu olmasının nedeni Antalyaspor ve hedefleriydi.


Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk geldiği günden bu yana “Antalyaspor Sevgisi” noktasında her zaman elinden gelenin fazlasını yapmaktadır. Üstelik takımın başarısıyla doğru orantılı olarak geliştirilen projeler de sporseverler tarafından karşılık bulmaya devam ediyor. Son olarak bilet fiyatlarında yönetimin çıkardığı karar, tribünlerin tıklım tıklım olmasına vesile oldu.


Kimisi Elmalı’dan, kimisi Manavgat’tan kimisi de Isparta ve Burdur’dan kalkıp, Antalyaspor için yollara düşüyor.


Antalyaspor sevgisinden bahsetmek olur da Eto’yu ıskalamak olur mu? Futbolun içinde ve dışında onun sempatik tavrı her geçen bu sevgi yumağını artırıyor. Bu noktada Eto’nun mütevazi yaklaşımı Antalyaspor için artı bir değer yüklüyor.


Günümüzde sadece futbolla özdeşleşen kulüp olmak yerine sporun her alanında olmayı yeğleyen bir marka yolunda Antalyaspor.


Bisiklet, su topu, yüzme, triatlon, Amerikan futbolu, hentbol, masa tenisi, atletizm, judo ve basketbol gibi branşlarda ekilen tohumların yakın gelecekte meyvelerini duymaya başlayacağız.


Yani Antalyaspor sevgisi derken, uluslararası bir takımda olması gereken ne varsa fazlasıyla mevcut olacak. Alt yapılarda tesisleşme bakımından eksiklikler giderildi. Bundan sonraki adımların sportif başarıyı da beraberinde getireceğinden kimsenin kuşkusu olmasın.
Genç ve dinamik bir ekibin profesyonel anlamda başarılı olması, yöneten kişilerin işin ehli olmasının büyük payı var. Bugün Antalyaspor’da hemen hemen her kademede bunu görebiliyoruz.


Antalyaspor sevgisiyle mutlu yarınlar…