haberlikya @ gmail.com

Cumartesi günü Antalya’da Kredi kefalet kooperatiflerinin bazılarının olağan mali kongreleri vardı. S.S. Yeşil Kepez Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, S.S. Pazarcılar ve Konfeksiyoncular Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ve S.S. Kepez Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatiflerinin olağan mali kongreleri yüksek katılımlı bir çoğunlukla yapıldı. Bunlardan Dursun Dalma’nın güven tazelediği Kepez Esnaf Kefaletinin kongresinde yaşananları paylaşalım.

Kongre saati 11.00 olmasına rağmen yenilenen AESOB’un önündeki canlı hareketlilik 08.30 da başladı. Meteorolojinin şiddetli yağış uyarısına rağmen Kepez Esnafın ortakları heyecanla genel kurul saatini bekliyorlardı. AESOB başkanı Adlıhan Dere yenilediği toplantı salonunu ilk kez Dursun Dalma başkanın hizmetine sunarak dostluğunu da ifade ediyordu. Yenilenen salon, tarzı ve görüntüsüyle esnafı temsil noktasında yakışır olmuş. Esnaf toplantıları için otel yada düğün salonu kiralamaya ihtiyaç duymadan temsil ağırlama noktasında bu nimete Adlıhan başkanın fedakar çalışmalarıyla sahip olmuş. Salona dair bir uyarıda bulunmayı da ihmal etmeyelim. Meslektaşlarımın çalışmasına imkan sağlayacak bir düzenlemeye şiddetle ihtiyaç var. Genel sekreter Mehmet Işıldağ’ın çözüm noktasında bunun da üstesinden geleceğine inanıyorum.

Kredi kefalet başkanlarından oda başkanlarına, davetli misafirlerden bürokrasiye kadar geniş bir katılımcıyla gerçekleştirilen kongredeki tek belediye başkanı Hakan Tütüncü idi. Hakan beyde Dursun bey’e davete icabet ederek manevi destek veriyordu. Dursun başkan “-esnafımızla aile içerisinde gerçekleştireceğimiz seçimimize ilçemizin belediye başkanını büyüğümüz olarak davet ettim. Bizimle olması esnafımıza duyduğu sevginin, esnaf dostu olmasının ifadesidir” demesi diğer siyasetçilere parti gözetilmeksizin neden davetiye gönderilmediğinin açıklaması oldu.

Bayram Dal’ın her seçim atmosferinde üstlendiği kutup yıldızı vazifesi saat gibi işliyordu. Onun muhabbeti ve gözlemleri biz gazeteciler için her zaman doğru bilgilenme kanallarından bir tanesi olmuştur.

Antalya İl Ticaret Müdürlüğü vazifesini birkaç aydır yönetmekte olmasına rağmen Seval Yasak Dizerkonca sanki uzun yıllardır bu vazifeyi icra ediyormuş gibi başarılı bir grafikle temsil etmesi dikkatlerden kaçmıyor.

Kongreye dair önemli ayrıntıların başında Denetim Kurulunda görev yapan Yüksel Uzun başkanın denetimden kendi rızası ile ayrılması ve hizmetlerinden dolayı plaketle onurlandırılması, ondan boşalan koltuğa ise Pastacılar Oda Başkanı Kerim Üre’nin gelmesidir. Asıl mesaj ise seçimde gelmiştir. AESOB başkanı Adlıhan Dere kefaletin Ankara temsilcileri arasında yer almış ve Dursun bu saatten sonra yerinde dursun mesajı vermiştir.  2018 yılının mesajları daha bir yıl öncesinden kamuoyuna deklare edilmeye başlanmıştır. Eminim ki Antalya da Mehmet Kimyalar ve Murat Ağaoğlu Isparta da Ahmet Tural bunu okumuştur. Tabii yıllardır her birinin ayrı ayrı ama hepsi birbirinden kıymetli hizmetleriyle bir arada olan başkanlar gelecek içinde el birliğiyle hizmet üretmeye devam edeceklerdir.

Bugün kongrede Dursun başkan güven tazelemiştir. Dursun Başkan için önemli bir dönemeç geride kalmış yeni hedeflere adım atılmıştır. Allah utandırmasın.