haberlikya @ gmail.com

 Antalya da yaşamak, mutluluktur. Öyle bir coğrafyadayız ki, ister yaylada dere başında, isterseniz Akdeniz’in mavi sularında kumsalda… Çayır çimene karışmış, yeşilin her tonunu seyrederken Ağustos böceklerinin senfonisi eşliğinde gazeteleri okuyordum. Kendi lisanı halimiz ile okuyup değerlendirme hususunda paylaşımda bulunmak istiyorum. Sizlerin de bir haberi okurken şunlara dikkat etmenizi tavsiye ediyorum.
Bu haber kim yada kimler tarafından üretilmiştir.
Bu haber kimler için hazırlanmış ve neyi amaçlamaktadır.
Ne kadarı gerçek ne kadarı yorumdur.
Haberin bakış açısı nedir?
Bizleri etkilemek için hangi teknikler kullanılmıştır. 
Tamda burada gazetelere başlamadan semaverden çay alıyorum kendime. Size de tavsiye ederim.
(Gazeteler Cumartesi gününe aittir) Hürriyet gazetesinin sürmanşetinde “Mahkeme kararıyla öldürdüler” başlıklı haberde… dünya da sadece 16 çocukta görülen “mitokondriyal tükenme sendromlu” bebek için ailesinin hukuk savaşını kaybettiği ve onu hayatta tutan fişin çekildiği haberi…
Sabah gazetesinin manşetinde “Pakistan da FETÖ usulü yargı darbesi” vardı. Yakın tarihimizde bizde başaramayan hainlerin bir benzeri yapılanmasının Pakistan’da ki sonuçları anlatılıyor. Kardeşimiz Pakistanlıların hür iradeleri ile iktidara taşıdıkları Türkiye dostu Navaz Şerif’in nasıl alaşağı edildiği, demokrasinin gasp edilerek, Tahir-ül Kadri’nin ele geçirdiği yargıyı kullanarak anayasa mahkemesi kumpasıyla ülkenin kaosa sürüklendiği anlatılıyordu.
Milliyet gazetesinin manşetinde “Enerjik Türkiye” başlığıyla verilen haberde Enerji Bakanı Albayrak’ın açıklamaları paylaşılıyordu. Bu haberi okumayanların mutlaka internetten detaylı okumasını ve sonrasını da takip etmesini tavsiye ediyorum. Kendi sondaj gemimizle kendi göbeğimizi kesecek olmamız sadece bu günün değil yeni nesillerinde muasır medeniyetler seviyesine taşınmasına kapı olacaktır. Bu çalışmalar sonrasında bulunup, işlenip, satılan yada kullanılan doğal gaz ve petrolümüz milli servetimizi arttırarak, yeni dünyanın güçlü Türkiye’sini inşa edecektir. Zengin ve güçlü Türkiye demek dünya mazlumlarının kalesi ve emin olacakları limanları anlamını taşımaktadır.
*En çok kiraya harcıyoruz (internetten araştırınız)
*Darbeci askerlere fon oluşturulmuş (internetten araştırınız)
*MHP ile aramızda sorun yok (internetten araştırınız)
Türkiye gazetesinin birinci sayfasında “Peynir gibi patlayıcı” başlığıyla verilen haberde NATO bombası PENT’in teröristlerin elinde olduğunu anlatan haber C’ten güçlü bu yeni patlayışının DAEŞ ve PKK’nın elinde olduğunu haber veriyordu. Nato ait bu silahı nasıl teröristler ele geçirebiliyor sorusunun cevabı henüz yok. Paris’te, Londra’da yada Avrupa’nın veya Amerakanın bir eyaletinde bu bomba patlarsa o zaman sorunun cevabını bulabiliriz diye umuyorum.
Takvim gazetesinin birinci sayfasında “YPG Didim’de” başlıklı haberde ülkemizin her yerinde yeni kaos planları için sahada olan ajanlara devletimizin mücadelesi anlatılıyordu.
Yenişafak  gazetesinin manşetinde “Lejyon örgütü” iki yüzlü Avrupa ve amerikanın yeni oyunlarını deşifre ediyordu.
*Mekke’ye İran füzesi (internetten araştırınız)
*İdlib teftişi (internetten araştırınız)
*Patlamak üzereyiz (internetten araştırınız)
Güneş gazetesinin manşetinde “Bir tuhaf afet” başlığıyla İstanbul da yaşananları okurlarıyla paylaşılmış. Milyonda bir görülen bu hususun altında kulislerde seslendirilen HAARP’a göndermede bulunmak istiyorum. (Yüksek frekanslı aktif aurora araştırma programı)
Akşam’da “Karşıtlıkla muhalefeti karıştırıyoruz” manşetini, “darbeci time tahliye” “büyük İstanbul tüneline start” haberini ve yeni Birlik gazetesinin manşeti “Yeni şifre COCO” haberlerini de dikkatlerinize arz ediyorum.
Düşünen dostlarınızla analiz dolu muhabbetleriniz daim olsun