haberlikya @ gmail.com

Bu mukaddes topraklarda 100 yıl boyunca, onlar istikamet çizdi, nasıl idare edileceğimize, başımıza kimleri geçireceğimize, ne giyinip, neleri yiyeceğimize, ya da yemeyeceğimize karar verdiler. Şapka kanunu ile dedelerimizin başından sarığı kaldırıp atıp, onlar istedi diye Fötr şapka taktılar. Soframızdaki yufka ekmek dürümleri kaldırıp, Pizza'yı, Hamburger'i, Fast-Food'u mutfak kültürümüze yerleştirdiler. Hangi harfler ile okuyup, ne yazacağımıza yine onlar karar verdi. Onlar gibi evlendik, onlar gibi boşandık, onların sözde medeni, ceza, ticaret kanunlarıyla yargılandık. Onların ticaret hukukuyla alış-veriş yaptık, 100 yıl boyunca onların istediği gibi yaşadık. İstediler sağcı, solcu olduk, Alevi'yi Sünni'ye, Türk, Kürt'e düşman oldu, onların gül hatırları içün biz birbirimizi öldürdük. İstediler ki bu toprakların evlatları birbirine düşman olsun, birbirini öldürsün, bizde bu topraklarda istediğimiz gibi tabiri caizse çelik, çomak oynayalım, tüm kazançlarını kontrol edelim, kazanalım, velhasıl 100 yıl boyunca fütursuzca, akılsız ve şuursuzca biz birbirimizin boğazına sarıldık, nefesimizi kestik, onların ekmeğine yağ sürdük, servetlerine servet kattık.

Bu arada bizler birbirimizi yerken, 1933-2003 arası sadece borç faizi ile 70 yılda bu toprakların asil evlatlarının cebinden 2.2 Trilyon $‘ı alıp götürdüler, bu hususa dikkat kesilmedik. Bu toprakların kaynaklarını sömurdüler, sadece Istanbul'umuzun incisi boğazlarımızdan geçen bilcümle gemilerden alamadığımız yüzlerce milyar $ bizlerin kayıp hanesine geçmiş, onların ise kazancı olmuştur. II. Dünya harbinde 1945'te ikiye bölünmüş Almanların 1970'lerde yaptıkları duble yolları bizim yapmamızı istemedikleri içün ancak 2010'larda bizler yapabildik. Hızlı Tren raylarını döşeyemedik, havalimanları yapamadık, askerlerimizin ellerine silahları onlardan satın aldık ki bugün elhamdülillah %25'i aşkın savunma silah ve vasıtalarını yerli ürettik. Yıllarca yerli mali haftaları düzenledik, sadece elma, patates, domates, incir vs ürettik, lakin yerli araba, silah, tank, top, uçak vb sanayi, teklonojik devrimlerin yerli üretim haftalarını yapamadık.

1949'da yerli Roket ürettik, seri üretime geçecekken engellendik bilakis seri ithalata geçtik, 1961'de yerli araba ürettik, içerideki uzantıları dalga geçtiler, sabote edildik, ithalata geçtik. Ey had 100 yıl sonra mukaddes yurdumuz ayağa kalktı; duble yollar, hızlı tren ve rayları, motrobüs projeleri, metrolar, havalimanları, elektrik santralleri, barajlar, hastaneler, okullar, daha saymakla tükenmez sayısız eserler yaptık. 81 ilin tamamına üniversite, 900 küsur ilçenin yekününe fakülteler inşa ettik, 3'cü havalimanıyla saltanatlarını salladık, 3'cü köprüyle Istanbul'un boğazına 3'cü gerdanlığı taktık. Kanal Istanbul'la dağıtılan tezgahlarını proje tamamlandığında gireceğiz inşaAllah. Bugün yerli arabanın ilk prototipinin üretilmesinde çıkardıkları feryattan sonra 2020 yılında seri üretime geçildiğinde neyi başardığımızı milletçe göreceğiz.

- Yerli Tank, Top, Silah, Füze, Askeri araçlar ürettik, uzaya Uydu'lar gönderdik, saldırdılar, Marmara Deniz'inin altından Marmaray'ı geçirdik çıldırdılar. Denizin ortasından Anamur'dan, Girne'ye Torosların suyunu akıttık küçümsediler.

Onlar bu asil milleti durdurmanın, diz çöktürmenin hesabını yaptılar yıllarca, tüm bunlara rağmen 100 yıllık kavgaları bitirmek içün çözüm sürecini başlatırsan, onlara rağmen coğrafyamızdaki tezgahları dağıtmak içün planlarını, oyunlarını başlarına geçirirsen:

- Geziden saldırırlar, indiremezler, 17 - 25 Aralık'ta darbeye teşebbüs ederler, netice alamazlar, 30 Mart'ta, 10 Ağustos'ta “Ekmek için Ekmeleddin ile indirmeye derler” olmadı PKK'yı yeniden sahaya indirirler!…

Onlar Kim mi?

- 1915'te bu toprakları geçmek isteyenlerdir.

- 1923'te Lozan'da bu toprakları satın alanlardır.

- Ezan'ı Tanrı uludur diye okutturanlar, Kur'an eğitimini yasaklayanlardır.

- 1950'ye kadar bu millete karanlık bir hayat yaşatanlardır!

- Menderes'i asanlardır, bu topraklarda 40yıl siyaset yapan, 40 yılda 11 ay başbakan olan merhum Erbakan'ı durduranlardır!

- Özal'ı zehirleyenler, darbeleri yapanlar, 30 yılda bu toprakların cevval evlatlarına PKK ile diz çöktürmeye çalışanlardır.

- 16 Şubat 1990'da Abdullah Öcalan'ı teslim eden, 17 Mart 1999'da Fethullah Gülen'i teslim alanlardır.

- Reyhanlı'da, Diyarbakır'da, Suruç'ta, Ankara'da patlatılan bombaların failleridir, onlar tek çare HDP manşetleri atanlar, PKK'yı destekleyenlerdir.

- Can dostum Recep Tayyip Erdoğan'a diktatör manşeti atanlar, katil, hırsız diye bağıranlardır.

- Onlar, Küreseller, Paraleller, Aydın Doğan'lar ve onun ağa babalarıdır.

- Onlar Londra'daki Kraliçenin köleleridir.

İşte 1 Kasım bu toprakların evlatlarının seçimidir, 1 Kasım seçimden de öte onlarla bu toprakların evlatlarının savaşıdır! 1 Kasım seçim sandıkları, milletimiz içün Çanakkale'dir, Gelibolu'dur, Seddul-Bahir'dir. 
Bu asil, şerefli milletin ecdadının kudretli tarihi tekerrür edecek, 100 yıl sonra bugün bu toprakları yeniden geçilmez yapacaktır, Cenab-ı Zülcelal'i Velikram bu samimi davada topyekun bizleri, başta reis-i Cumhurumuz Recep Tayyip Erdoğan ve salih ikrar maliki dava arkadaşlarını müesser eylesin inşaAllah-u Rahman.