haberlikya @ gmail.com

Bu programda bir kezdaha saha da gördüm ki, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e "hizmetin ustası" ifadesini kullananlar, başkana hakkını teslim ediyorlar.
Cuma & Cumartesi iki günlük büyükşehir belediyesinin hizmet inceleme programı Karasu içme suyu hattı temel atma töreni ile başladı. Karasu'ya ömründe gitmemiş, insanımızın derdini dert edinmemiş olanlar anlattıklarımı anlayamazlar. Onların bahaneleri, natifsiz eleştirileri vardır.


Karasu'nun mağduriyeti adına mühürlenmiş. Bu mührü kıran, anadolunun yiğit insanlarına umut olan bu ve benzeri 50 yıllık tüm sorunlara çare Türel'dir. O muazzam doğa harikası Karasu'nun da su umudu Türel olmuştur. Susuzşah'ın susuzluğuna son veren Türel şimdide Karasu'nun susuzluğunu son verecektir. Seçim vaadlerini teker teker yerine getiren Türel'in huzurunu, vatandaşın mutluluğunu gözlerinde izliyorum.


Karasu'nun muhtarı Hasan Yüksel'i size nasıl anlatabilirim. Onun heyecanı, onun kavuştuğu nimetin ifadesi sadece orada bulunup şahit olarak yaşanabilir. Saha da Türel'e olan inanç yeni ve büyük taleplere sebep oluyor. Sosyal Tesisler, mesire alanı ve yeni yollar isteyen Muhtar Yüksel hız kesmeden istiyor, istiyordu.


Meydanda bulunanlar kadınından erkeğine, torunundan dedesine, 7'den 77'ye Türel'e inanıyordu. 16 Nisan için kararlarının da EVET olduğunu ilan ediyorlardı.


Anadolunun her yerinde vaatlerde bulunup unutan siyasetçiler tarih olmuş, Ak Partiyle beraber dediğini yapan siyasetçiler  milletimizin hizmetkarı olmuştu. Gazipaşa belediye başkanı Adil Çelik Karasu lunaparka seslenirken, "-biz dersimize iyi çalışıyoruz. Değişimi kuzeyden güneye görebilirsiniz. Hizmetler bir bir yapılıyor. Bizim bir şeye ihtiyacımız var. O da birlik ve beraberliktir. 16 Nisan da evetleriniz hizmetler devam etsin demek olacaktır. İstikrar sürsün, Türkiye büyüsün istiyormusunuz?"sorusuna meydanda bulunanlar içten ve samimi bir şekilde hep bir ağızdan evet diye bağırıyorlardı.


Ve beklenen an geldi. Türel Karasululara sevinirken, "-Gazipaşadayız, ne zaman gelsem bereketle geliyorum. Yine yağmurla geldim. Bir bereket ve rahmet sürecinde yine birlikteyiz. Elimiz hiç boş gelmedik. Tıpkı 19 ilçemize eli boş gitmediğimiz gibi... 30 senelik 50 senelik sorunlarını çözüyoruz."


Vatandaşların senin adın Menderes sloganlarıyla konuşması kesiliyor. Türel devam ediyordu.
"-Susuzşah'a su götürdük... Susuzluk tarih oldu olacak. Su gelince Karasunun adını değiştirelim. Tarihe susuzluğunu nakşetmiş, Karasunun tarihini biz, adını siz değiştireceksiniz.
2016 senesinde yol yatırımı 150 milyona yaklaştı.


İstikrar hizmette başarının tılsımlı sözcüğüdür. Çift başlılığın faturalarını gördük.

Cumhurbaşkanı yargılanabiliyormu? sorusunu cevaplandırarak HAYIR dedi. Türel bakınız bende hayır dedim. Ama görüyorsunuz olumsuzluklar hayırdır, diyerek açma törenindeki vatandaşların teveccühüne mazhar olan Türel, vesayet demokrasisine son vermek için vatandaşla beraber EVET EVET EVET dedi. Bu millete güveneceğiz. Bu millet feraset sahibidir. Milletin seçtiği başımızın üstündedir. Peki size ne oluyor Almanya, Hollanda ve diğerleri... Daha güçlü Türkiye olma arzusu ile bir imtihan vereceğiz. Her görüşe saygımız var. Hayır diyen teröristtir diyemeyiz. Kandile bakıyorum terörist hayır diyor benim ülkücü kardeşim şimdi onların yaptığı gibi nasıl yapacak. Haince insanımızı öldürüyorlar. Oyuna gelmemek lazım. Hizmetlerimiz ortada. 14 yıldır yapılanlar ortada. Bu sorunları çözen sizsiniz. Gizli kahramanlar sizsiniz. Biz gayret ediyoruz, biz Antalyanın ve Antalyalılara hizmetkarıyız. Hainlere 15 Temmuz da dur diyen bu millet yeni Türkiye'dir. Bunun için çift başlılığı bitireceğiz. Bu yatırımlar hizmetler dualarınız ve desteklerinizle daha da hızlanacaktır. Gazipaşa hijyen bir mezbaha ya kavuştu. Şimdi sırada kültür merkezi var. İşte Gazipaşa Alanya arası, kavşaklar bitiyor. Bu proje 200 milyonluk bir yatırımdır. 14 Kilometre bu yol yakında hizmetinizde olacaktır. Onu da 2018 de bitireceğiz. Çalışıyoruz. İnsan anılır eseriyle, eşek anılır semeriyle. Bizler eserlerimizle inşaallah anılacağız. Evet'le başaracağız. Güçlü Gazipaşa EVET'le olacaktır. Mesele memleketse cevabımız EVET" diyerek sözlerini tamamlayan Türel'i halkımız da EVET EVET EVET nidalarıyla bağrına basıyordu.


29 Mart 2014 teki evetleriniz bugün Karasu nun kaderini değiştiriyor 16 Nisan daki evetleriniz Türkiye'nin kaderini değiştirecek.