Ne zaman Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ile bir araya gelsem alt yapıyla ilgili dertleniriz. Rahatsızlığını, hizmet verenler arasında ki koordinasyonsuzluğu sürekli anlatır. Nihayet bir belediye başkanı ‘ne yapalım, elden bir şey gelmiyor’ klasiğinin dışına çıkarak bir şeyler yapıyor.

Ne yapıyor Hakan Tütüncü…
Öncelikle işbirliği yapıyor. Kepez’de kentsel dönüşüme giren mahallelerin alt yapısına bir yenilik getiriyor.

Bu yenilik bizi öyle bir dertten kurtaracak ki…
Bu yenilik öyle tasarruf sağlayacak ki…
Bu yenilik eziyeti öyle rafa kaldıracak ki…

Projede yerin altına oluşturacak galeri sistemi ile yani kutu sistemi ile su, doğalgaz, haberleşme, elektrik gibi alt yapı sistemleri galeri içinden geçecek. Her türlü arıza, ekleme, kaldırma, yenileme işlemi için asfalt kazılmadan müdahale yapılacak, vatandaş eziyetten kurtulacak, asfalt kazılıp tekrar dökülmediği için tasarruf sağlanacak.

Bu sistem yurt dışında yaygın şekilde kullanılıyor. Ülkemize ise yabancı kalıyor. Aslında büyük bir ayıbımız olan bu eksiklik, Antalya’da bir ilk diye maalesef adlandırılıyor.

Çok geç kaldık böyle bir alt yapı gereksinimi için.
Geçte kalsak teşekkürler Hakan Tütüncü ve Akdeniz Elektrik Dağıtım Şirketi. Rahatsız olduğumuz bir gerçeğimize çözüm getiriyorsunuz. Sinirlerimizi bozan ve paramızı savuran bir eksiğimizi gideriyorsunuz.

Keşke biraz daha erken davranabilseydiniz, Emek mahallesinin ara sokaklarını da galeri alt yapısı ile donatabilseydiniz.

Yine de zararın neresinden dönersek kardır.
Vatandaş bunları yapanlara ve vatandaşın parasına sahip çıkanlara minnettardır.
Darısı diğer ilçelere, alt yapı diye her yeri kazan Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne.

Hayata Seyirci kalmamanız dileğiyle.