haberlikya @ gmail.com

Sivil Düşünce Derneğimizin uyuşturucu çalıştayı kapsamında planlanan 4 aşamalı sunumunuzun ikincisini gerçekleştirdik.

‘uyuşturucu ile mücadelede ailelerle el ele' başlığı altında Prof Dr Murat Kuloğlu hocamızın uzun yıllara dayanan tedavi ve gözlem deneyimlerini üyelerimiz, Antalyalılar ve kamuoyu ile paylaştık.
Aile temasını seçememizin özel bir nedeni vardı. Ailelerimiz çocuklarının bu illetin pençesinde olduğunu çok geç farkediyorlar. Farkettiklerinde de çoğu zaman iş işten geçmiş oluyor. Farkındalık ortaya koymak ve erken uyarı da bulunmak için Prof Dr Murat Kuloğlu hocamızın tecrübelerini paylaştık.

Hocamızın uyarılarından bazılarını buradan paylaşmak istiyorum. Evlatlarınıza zaman ayırın, iletişim kurun ve onları dinleyin. Onunla paylaşacağınız zaman aslında sahip olduğunuz en büyük hazine. Yarınlarımız olan çocuklarımızı ülke ve millet adına yetiştirmeli, bu zehire kurban vermemeliyiz.

Ailelerin evden eşya ve para çalınması ile yüzleştiği gerçekle karşı karşıya kalmamak için arkadaşlarını, kiminle zaman geçirdiğini, parasını nerelere harcadığı izlemeliyiz.
Toplumun kanayan bu yarası hakkında hepimiz bir şeyler yapabiliriz. Her zaman ifade ettiğimi tekrarlamak istiyorum. Kendinizi bulduğunuz her hangi bir STK'da görev alınız. Bu hayatınızı değiştirecek, sizin mutlu bir insan olmanıza katkı sağlayacaktır.
Çalıştayımızın üçüncüsünü Mayıs ayında, finalini ise Ekim ayında yapacağız. Bu çalıştaylarda  hedeflediğimiz ve her oturumda tekrar ettiğimiz talebimiz kentimize rehabilitasyon merkezi yapılmasıdır.

Sy. Kuloğlu'nun sunumunun ardından Vergi Denetleme Kurulu (VDK) üyelerinin (AMBUAM) Alkol Madde Bağımlılığı Araştırma ve Uygulama Merkezine bağışladığı 200 kitabı teslim ettik. Bu kitaplar hastaların tedavi sürecinde okuma saatlerinde değerlendirilecek. Bu şık hediye için VDK nezdinde VDK Başkanı Sy. Tamer Gündoğduya'ya şükranlarımı ifade ediyorum.

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Olbia B salonunda gerçekleştirdiğimiz uyuşturucuyla mücadele semineri için Sivil Düşünce Derneği aile üyelerime, desteklerini esirgemeyen evsahibimiz Rektör Prof Dr Mustafa Ünal'a, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Çalışkan'a, Antalya İl Müftüsü Osman Artan'a, SGK İl Müdürü Nejat Deniz'e, Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Nedim Engin 'e, Serbest Denetim Müdürü Şefik Demirkol'a, Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür Hizmetleri Şube Müdürü Okan Yavuz'a, Doc. Dr Halil Demir'e, Huderden Başkanı Av. Osman Zeki Özcan' a, Akgiad Başkanı Duran Celbiş'e, Antalya Elazığlılar İl Başkanı Kürşat Yeşilkaya'ya, Prof Dr Orhan Özçatalbaş'a, çeşitli STK temsilcilerine, değerli haziruna ve nice isimsiz kahramana huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum.