Toplumun ve devletin görevi kadınları korumak ve akılcı çözümler üretmek.

Bak İstanbul Büyükşehir Belediyesine... Saat 22'den sonra kadınlar istediği noktada durak şartı konulmadan inebilecek.

Çözüm iki dudağın arasında. Yeter ki iste, yeter ki üret.

Antalya'da özel sektörün elinde bulunan toplu taşıma hizmetinde de bu türde radikal kararlar alınmalı. Bu güne kadar ortaya çıkmayan pek çok toplu taşıma mağduru kadının hakkı korunmalı.

Antalya'da da İstanbul örneğinde olduğu gibi bir karar getirilmeli. Kadınlar istediği noktada belli saatten sonra inebilmeli. Bu uygulama Antalya'da hayata geçirilebilir mi?

Aslına bakarsan durak dışı indirmelerle meşhur şehrimizde bu kararı uygulamak kolay. Ancak toplu taşıma aracının ne zaman geleceğini bilmemek, dakikalarca durakta beklemek daha büyük tehlike.

Kadınlar demişken...
Sadece özel hastane değil, devlet hastanelerinde de sezeryan yöntemi ile doğum Avrupa standartlarının çok üstünde. Doktorlar normal doğum yerine anormal doğumu neden tercih ettirirler.

Sezeryan mecburi olmadıkça yasak, para kazanmak için serbest.

Sezeryan sağlıklı doğuma yönlendirmeyenler için yasak, ağrı çekmemek için serbest.

Devlet hiç mi sezeryanı gerektiren sonuçlara bakmıyor. Hiç mi normal olanı göremiyor. Özel hastaneler dahil tüm hastanelerin kolaylığa kaçmasına neden göz yumuyor?

Normal olmayan sadece sezeryan değil, normal olmayan sessizce duruma Seyirci kalan.

Normal olmayan sadece  bu duruma göz yuman değil, normal olmayan bu duruma doğal bir yol bulmayan.

Normal olmayan hala normal olması gereken doğumu sezeryan ile yapan, bunu da devletine yutturan. Bu ülkede normal doğan bir yasa yok mu?

Hayata Seyirci kalmamanız dileğiyle.